czwartek, 23 lutego 2012

II Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Pleszewa

W sobotę 18 lutego szachiści UKS Skoczek Milicz w składzie: Andrzej Janas, Grzegorz Mróz oraz Krzysztof Matela wzięli udział II Ogólnopolskim Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Pleszewa. Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund z tempem gry dla zawodnika 05 godz. W pleszewskich zawodach wystartowało 105 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w czterech grupach. W grupie Open na 16 miejscu uplasował się Andrzej Janas, który wygrał 3 partie i jedną zremisował. W kategorii przedszkolaków rywalizował z kolei 6-letni Krzysztof Matela. Dobrze zapowiadający się, najmłodszy zawodnik Skoczka po pięknej walce zajął 8 miejsce w turnieju.

wtorek, 7 lutego 2012

Szósta i siódma runda IV Ligi Szachowej

W niedzielę 5 lutego Klub Szachowy UKS Skoczek Milicz rozegrał szóstą i siódmą(ostatnią) rundę Drużynowych Mistrzostw Dolnośląskiej IV Ligi Szachowej. Spotkania odbyły się na wyjeździe u lidera grupy OKSiR Wisznia Mała II. W pierwszym meczu wygraliśmy 3:2 z drużyną LZS TOK Trzebnica. Natomiast w drugim spotkaniu po zaciętej walce padł remis 2,5:2,5 z OKSiR Wisznia Mała II. Ogólnie, po dobrej końcówce nasza drużyna zajęła 4 miejsce w lidze. W sezonie 2011/2012 Skoczek Milicz pozyskał nowego zawodnika Eugeniusza Murawskiego z LKS Piast Śrem, który wzmocnił naszą drużynę.

Białymi figurami gra Eugeniusz Murawski

W niedzielę 8 stycznia wzięliśmy udział w Noworocznym Turnieju Szachowym w Ostrowie Wielkopolskim, w składzie: E. Murawski, A. Janas, G. Mróz, A. Ryczywół i S. Michalski. W zawodach wzięło udział 42 uczestników.Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund. Na wysokiej pozycji uplasował się nasz kolega Eugeniusz Murawski, który w ogólnej klasyfikacji zajął 5 miejsce. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali drobne upominki .Turniej przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze.W trakcie rozgrywek można było posilić się smacznymi kanapkami oraz napojami. Cieszy chęć uczestnictwa w zawodach naszych najmłodszych szachistów, którzy nie boją się rywalizacji ze znacznie starszymi uczestnikami.