Turniej Szachowy w Dziadowej Kłodzie

białymi bierkami gra Krzyś Matela

zdjęcie pamiątkowe

białymi bierkami gra Andrzej Janas z Eugeniuszem Murawskim

W niedzielę, 13 maja 2012r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dziadowej Kłodzie odbył się II Otwarty Turniej Szachowy o puchar wicestarosty powiatu oleśnickiego. W zmaganiach szachowych uczestniczyło około 30 osób a turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry wynosiło po 15 minut dla zawodnika. Zawodnicy byli podzieleni na dwie kategorie: open oraz juniorzy do lat 15. W zawodach na wysokich miejscach uplasowali się nasi szachiści:

grupa open
1 m-ce Eugeniusz Murawski
5 m-ce Andrzej Janas

Grupa Juniorzy
4 m-ce Krzysztof Matela

Dla wszystkich uczestników przygotowano drobne upominki. W trakcie turnieju można było wypić kawę oraz poczęstować się smacznymi ciastkami

Turniej Szachowy "O Puchar Wójta Gminy Krośnice"

W dniu 1 maja 2012r. w Centrum Edukacyjno-Turystyczno- Sportowym w Krośnicach odbył się Turniej Szachowy " O Puchar Wójta Gminy Krośnice" zorganizowany dla dzieci przez pasjonatkę szachów Małgorzatę Nowak. Najpierw rywalizowano w kategoriach: przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjum. W grupie przedszkolaków wystartował nasz utalentowany najmłodszy szachista Krzysztof Matela, który wygrał trzy partie na cztery możliwe i w klasyfikacji końcowej uplasował się na II wysokiej pozycji. W trakcie zawodów uczestnicy mieli możliwość poczęstowania się ciastkami i napojami.

wtorek, 15 maja 2012

Wiosenne Turnieje Szachowe w Gądkowicach

W poniedziałek, 16 kwietnia w świetlicy Ośrodka Kultury w Gądkowicach zakończył się cykl spotkań szachowych dla zawodników do 14 lat. Rozgrywki rozpoczęły się w marcu. Rozegrano pięć turniejów systemem każdy z każdym z czasem po 15 minut dla każdego zawodnika. W klasyfikacji końcowej I miejsce zajął Szymon Michalski z Gądkowic (21 punktów), otrzymał puchar, dyplom i nagrodę rzeczową. Na II miejscu uplasował się Adam Ryczywół z Gądkowic (18 punktów), dostał dyplom i nagrodę rzeczową. Dyplom i nagrodę rzeczową otrzymał również Krzysztof Matela z Wziąchowa Małego, który zdobył III miejsce. Pozostali uczestnicy, za uczestnictwo w zawodach otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które ufundował UKS Skoczek Milicz. Zawody prowadził i sędziował Andrzej Janas.