niedziela, 17 czerwca 2012

Otwarty Turniej Szachowy w Gądkowicach

W dniu 16.06.2012r. w świetlicy wiejskiej w Gądkowicach odbył się otwarty Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego RMG Zrzeszenia LZS Milicz. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Krotoszyna, Smielic, Gądkowic, Twardogóry, Krośnic oraz z Wziąchowa Małego. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry 15 min. dla każdego zawodnika. Po czterogodzinnej rywalizacji wyłoniono najlepszych zawodników w grupach wiekowych

3. Julian Adamczewski Gądkowice

Turniej przebiegał w sportowej i przyjaznej atmosferze, a partie były ciekawe i emocjonujące. Puchary i nagrody rzeczowe ufundowała RMG Zrzeszenia LZS Milicz. W trakcie turnieju można było wypić kawę oraz poczęstować się ciastkami. Zawody sędziował Andrzej Janas

Turniej Szachowy z okazji Dni Śremu

Białymi bierkami gra Krzyś Matela

Białymi bierkami gra Eugeniusz Murawski

W niedzielę 10. czerwca 2012r. w Sali Spółdzielni Mieszkaniowej w Śremie odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Śremu z okazji Dni Śremu. W zawodach wystartowało 65 zawodników w tym szachiści UKS Skoczek w składzie: Eugeniusz Murawski, Andrzej Janas, Dariusz Matela, Grzegorz Mróz oraz Krzysztof Matela. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w tempie gry po 15 minut dla zawodnika. Najlepiej z Skoczka wypadł najmłodszy szachista Krzyś Matela, wygrał 4 partie i zajął II miejsce w grupie do 10 lat.

Mistrzostwa Dolnego Śląska do lat 7

Czarnymi bierkami gra Krzyś Matela

W sobotę 2.czerwca 2012r. w Klubie Szachowym Polonia Wrocław rozegrano bardzo mocno obsadzone Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów do lat 7. W Mistrzostwach uczestniczyło 100 młodych zawodników. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund w tempie gry 30 minut dla zawodnika na rozegranie całej partii. W zmaganiach szachowych wziął udział nasz najmłodszy szachista Krzyś Matela, który zdobył 4,5 pkt. i w klasyfikacji końcowej zajął 20 wysokie m-ce. Gratulujemy naszemu 6-letniemu szachiście z Wziąchowa Małego, który doskonali swoje umiejętności gry w szachy na kółku szachowym w Gądkowicach.