środa, 29 sierpnia 2012

Otwarty Dożynkowy Turniej Warcabowy o Puchar Sołtysa Gądkowic

26 sierpnia 2012r. w Gądkowicach został zorganizowany Otwarty Dożynkowy Turniej Warcabowy o Puchar Sołtysa Gądkowic. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem, wystartowało w nim 18 zawodników: z Krotoszyna, Wziąchowa Małego, Smielic, Młodzianowa i oczywiście z Gądkowic. Zawody rozgrywano w jednej grupie z podziałem na seniorów i juniorów w klasyfikacji końcowej, systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund z tempem gry 10 minut na zawodnika. Po 2 godz. zmagań zawody zdecydowanie wygrał Andrzej Janas z Gądkowic, który wygrał wszystkie partie, drugie miejsce zajął Michał Jakubowski z Młodzianowa z dorobkiem 4 pkt. a na trzecim miejscu uplasował się Eugeniusz Murawski z Krotoszyna zdobywając 4 pkt.

Wyniki juniorów :

1. m-ce Roksana Grzenda Gądkowice

2.m-ce Adam Ryczywół Gądkowice

3. m-ce Wiktoria Grodzińska Gądkowice

Zawody rozgrywano przy remizie strażackiej na świeżym powietrzu pod tak zwaną "chmurką". Puchary i dyplomy ufundowała Rada Sołecka w Gądkowicach. Nad przebiegiem turnieju czuwali Andrzej Janas i Grzegorz Mróz. Na każdego uczestnika dożynek czekała smaczna grochówka oraz kiełbaska z grilla.

I Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski

15 sierpnia 2012r. w Gorzycach Wielkich rozegrano I Ogólnopolski Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Ostrów Wielkopolski. W zawodach wzięło udział 24 szachistów: z Ostrowa Wlkp., Milicza, Konina oraz Gorzyc Wielkich. UKS Skoczek Milicz wystąpił w składzie : Andrzej Janas, Eugeniusz Murawski, Robert Werbowy, Marek Zydorczak oraz Jan Zabłocki. Najlepiej w turnieju z naszych zawodników wypadł Eugeniusz Murawski, który zdobył 5 pkt. z 7 możliwych i uplasował się na IV wysokiej pozycji. Dla naszych zawodników był to kolejny sprawdzian przed zbliżającą się IV ligą seniorów.

wtorek, 14 sierpnia 2012

Ogólnopolski Turniej Szachowo-Warcabowy w Odolanowie

W ramach XX Dni Odolanowa na Wesołym Podwórku przy Odolanowskim Domu Kultury w dniu 28 lipca 2012r odbył się Ogólnopolski Turniej Szachowo-Warcabowy " Dni Odolanowa 2012". Wzięło w nim udział 65 zawodników w tym zawodnicy reprezentujący nasz klub szachowy UKS Skoczek . Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim, kontrolowanym na dystansie 2x15 min. Najstarszy z uczestników miał 91 lat a najmłodszy 6 lat.

wyniki naszych zawodników:

Andrzej Janas 3,5 pkt.

Grzegorz Mróz 3 pkt.

Krzysztof Matela 2 pkt.

Czarnymi bierkami gra najmłodszy uczestnik zawodów Krzyś Matela, który dzielnie stawiał opór starszym zawodnikom.