czwartek, 30 maja 2013

Turniej szachowy dla dzieci w Nowych Skalmierzycach

25 maja 2013r w Hali Sportowej Stadionu Miejsko- Gminnego w Nowych Skalmierzycach odbył się III Turniej Szachowy z okazji Dnia Dziecka im. Krzysztofa Statnika.W trzech grupach wystartowało ponad 70 zawodników. W grupie dzieci do lat 7 nasz klub reprezentował Krzyś Matela, który z dorobkiem 6 pkt/7  uplasował się na drugim miejscu.

Turniej szachowy w Ścinawce Średniej

18 maja 2013r w Hali Sportowej w Ścinawce Średniej odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego LZS w Szachach. W turnieju wystartowało ponad  90 zawodników i zawodniczek, których podzielono na 6 grup wiekowych. Wyniki naszych szachistów:

Turniej Szachowy w Kościanie 2013

W piątek 3 maja 2013r. na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej w Kościanie odbył się Turniej Szachowy "O Puchar Prezesa Kościańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej". Do zawodów zgłosiło się blisko 60 zawodników i zawodniczek, których podzielono na dwie grupy. W bardzo silnie obsadzonej grupie A nasz klub reprezentował  Eugeniusz Murawski, który z dorobkiem 4,5 pkt. zajął 23 miejsce. Udany występ odnotowali nasi zawodnicy w drugiej grupie B, gdzie rywalizowali zawodnicy z rankingiem do 1400. Zwycięstwo odniósł Andrzej Janas zdobywając 8,5 pkt na 9 możliwych, czwarte miejsce zajął Grzegorz Mróz z dorobkiem 6,5pkt., a na siódmym miejscu uplasował się nasz junior Julian Adamczewski zdobywając 6 pkt.

niedziela, 12 maja 2013

Drużynowe Mistrzostwa LZS w Szachach 2013

W dniach 26-28 kwietnia 2013r. w ośrodku szkoleniowym LZS w Nowej Bystrzycy odbył się Dolnośląski Finał Szachów Drużynowych "Złota Wieża". W zawodach organizowanych przez Dolnośląskie Zrzeszenie LZS we Wrocławiu wystartowało 11 drużyn- finalistów eliminacji powiatowych. Nasza drużyna z dorobkiem 8 pkt. zajęła 7 miejsce w tabeli.
Skład drużyny:
1. Eugeniusz Murawski
2. Andrzej Janas
3. Małgorzata Nowak
4. Julian Adamczewski
Wyjazd na zawody ufundowała RMG Zrzeszenia LZS w Miliczu.

Turniej Szachowy w Krośnicach

1 maja 2013r w sali widowiskowej krośnickiego CETS-u odbył się Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Krośnice. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi juniorzy:

1. m-ce Adam Ryczywół
4. m-ce Julian Adamczewski

Srebrny medal dla Krzysia Mateli

W dniach 30.04.-01.05.2013r. w Poroninie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Przedszkolaków w szachach szybkich. Znakomicie spisał się Krzysiu Matela lat 7-  reprezentant UKS Skoczek Milicz, który zdobył 8 pkt na 9 możliwych i zajął II miejsce. Krzysiu w turnieju uzyskał bardzo wysoki ranking 1640, co tylko potwierdza jego wysoki progres w ostatnim czasie. Warto również dodać, że zawodnik który zajął pierwsze miejsce zdobył tyle samo punktów co Krzysiu, lecz wyprzedził go tylko małymi punktami. W  Zmaganiach szachowych wystartowało ponad 140 przedszkolaków, grano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem 30 minut dla zawodnika.

niedziela, 5 maja 2013

Krzysiu Matela - mistrzem Dolnego Śląska w szachach do 7 lat

Wielkim sukcesem zakończyła się wyprawa Krzysia Mateli na Mistrzostwa Dolnego Śląska dzieci do 7 lat w szachach,  które odbyły się 27 kwietnia w Centrum Sportowym Hasta la Vista we Wrocławiu. W Mistrzostwach rozgrywanych tempem 30 minut na zawodnika na dystansie 6 rund wzięło udział 71 dzieci. Krzysiu bez straty punktu wygrał zawody.

Na zdjęciu arcymistrzyni Monika Krupa z Krzysiem Matelą

XIV i XV runda IV Dolnośląskiej Ligi Szachowej

W niedzielę 21 kwietnia 2013r we Wrocławiu nasza drużyna rozegrała ostatnią kolejkę spotkań szachowych w IV Dolnośląskiej Lidze szachowej

5. Zydorczak Marek             1-0    Krzywdzińska Patrycja

Zwycięstwo naszej drużny pozwoliło na awans na 7 miejsce w tabeli IV Dolnośląskiej Ligi Szachowej ( na 14 drużyn startujących).