środa, 30 września 2015

Biblioteczny Turniej Szachowy

Biblioteka Publiczna w Miliczu oraz Uczniowski Klub Sportowy „Skoczek”  organizują  Biblioteczny Turniej Szachowy dla dzieci i seniorów. Zawody odbędą się w niedzielę, 11 października o godz. 10:00 w Bibliotece Publicznej w Miliczu przy ul. Piłsudskiego 14. Zapisy przyjmowane będą  do 8 października pod numerem telefonu 608-610-622. Liczba miejsc ograniczona.

niedziela, 13 września 2015

WEEKEND SZACHOWY

Weekend 5-6 września br. obfitował w imprezy szachowe. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W Kaliszu odbywał się V Kalisz Open Fide. W turnieju tym zagrali: Krzysiu Matela, Andrzej Janas i Piotr Czajkowski.
We Wrocławiu natomiast odbywał się Weekend Szachowy w Galerii Dominikańskiej. Również tam zaznaczyliśmy swój udział. Do Wrocławia udała się grupa w składzie: Zosia Kaczorowska, Eugeniusz Murawski i Jan Zabłocki.

51 Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina

Od wielu lat w sierpniu Polanica staje się "szachową stolicą Polski".
Do Polanicy zjeżdżają się szachiści z Polski i krajów ościennych. Poza głównym turniejem odbywa się wiele imprez towarzyszących: turnieje blitza, symultany, pokazy żywych szachów, wykłady nt. szachowe.
W całym festiwali uczestniczyło ponad 450 pasjonatów królewskiej gry.
Szachiści z UKS Skoczek nie pozostali obojętni wobec takiej imprezy.
Do Polanicy udali się: Zofia Kaczorowska, Krzysztof Matela i Krzysztof Witkowski.
Każdy z zawodników znalazł odpowiednią dla siebie grupę i tak:
Zosia zagrała w grupie G (bez kategorii szachowej) uzyskując 6 z 9 pkt. Co dało jej 4 miejsce (liczba zdobytych punktów taka równa liczbie punków za III miejsce). Dla Zosi jednak największym sukcesem jest zdobycie IV kategorii szachowej. Gratulujemy.
Krzysiu Matela zagrał w grupie E ( do 14 lat). Zdobył 6,5 pkt i również uplasował się tuż za podium.
Krzysztof Witkowski w grupie D (zawodnicy z rankingiem FIDE do 2000 i bez rankingu FIDE) zdobył 5,5 pkt.

ZGRUPOWANIE KADRY – Polanica 2015.

W dniach 20-30 sierpnia w Polanicy odbyło się zgrupowanie Kadry Wojewódzkiej Młodzików.
W zgrupowaniu uczestniczył Krzysiu Matela, który został powołany       do kadry wojewódzkiej na rok 2015.

Obligatoryjne zgrupowanie KWM połączone było z udziałem                 w Memoriale Akiby Rubinsteina