czwartek, 29 października 2015

Szachy w bibliotece

W niedzielę 11 października w Bibliotece Publicznej w Miliczu odbył się Biblioteczny Turniej Szachowy, którego zwycięzcą został Eugeniusz Murawski z Krotoszyna przed Janem Zabłockim z Milicza i Andrzejem Szeszyckim ze Zdun. W kategorii juniorów najlepszym okazał się Mikołaj Nawrot, drugie miejsce wywalczył Antoni Godziszewski (obydwoje z Krośnic) a trzeci był Henryk Kaczorowski z Milicza. Organizatorami zawodów byli Biblioteka Publiczna w Miliczu oraz Uczniowski Klub Sportowy SKOCZEK Milicz.

niedziela, 18 października 2015

Jesienny Turniej Szachowy w Gądkowicach

22 zawodników rywalizowało w Jesiennym Turnieju Szachowym w Gądkowicach, który został rozegrany w niedzielę 27 września. Po wielogodzinnych wyrównanych zmaganiach na szachownicy zawody wśród seniorów wygrał Krzysztof Bronowicki z Wiszni Małej, 2 miejsce zajął Jarosław Wielosz z Twardogóry a 3 Hubert Zieliński z Tomaszowa. Na kolejnych miejscach uplasowali się zawodnicy Skoczka : 4 Krzysztof Witkowski i 5 Eugeniusz Murawski. Kategorię kobiet wygrała Małgorzata Nowak z Krośnic. Grupę juniorów wygrał szachista Skoczka Milicz Krzysztof Matela, 2 miejsce zajęła Natalia Kecher, 3 Mikołaj Nawrot, 4 Antoni Godziszewski (wszyscy z Krośnic).

W trakcie zawodów podawano kawę i bardzo smaczne ciasto, które ufundował Edward Rybka z Gądkowic. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali nagrody rzeczowe, które ufundowała Rada Miejska Zrzeszenia LZS w Miliczu oraz Piotr Czajkowski z Gądkowic. Zawody prowadził oraz sędziował Andrzej Janas.

poniedziałek, 12 października 2015

Pogaduchy o szachach i nie tylko...

26.09.2015r. w świetlicy wiejskiej w Gądkowicach odbyło się spotkanie integracyjne członków UKS Skoczek Milicz z zaprzyjaźnionym Wołowskiem Klubem Szachowym. Na początku zostały rozegrane towarzyskie partie szachowe między zawodnikami z obydwu klubów. Na spotkanie zostały również zaproszone osoby wspierające działalność naszego klubu.

Przy kawie i ciastku w miłej atmosferze toczyły się rozmowy o szachach i nie tylko.
Spotkania klubów stały się już naszą małą tradycją.
Z niecierpliwością będziemy czekać na kolejne.

czwartek, 1 października 2015

MISTRZOSTWA DOLNEGO ŚLĄSKA JUNIORÓW W SZACHACH KLASYCZNYCH Żarów, 19-20.09.2015

We wrześniu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych.
 Do rywalizacji przystąpiła rekordowa liczba 166 osób. Turniej rozgrywany był na dystansie 7 rund z czasem 60 min. na zawodnika.
W grupie do lat 9 -ciu wystartował Krzysztof Matela. Krzysiu uzyskał 5,5 pkt, co przełożyło się na V miejsce wśród 58 szachistów.

Międzynarodowy Turniej Szachowy z okazji jubileuszu 40-lecia sekcji szachowej JKSz-W Jarocin

19 września br. w Jarocinie w pięknym Pałacu Radolińskich odbył się turniej szachowy z okazji 40-lecia sekcji szachowej w Jarocinie. Do Jarocina udali się: Andrzej Janas      i Eugeniusz Murawski. Turniej rozgrywany był na dystansie 7 rund z tempem 15 min. na zawodnika. Bardzo dobry wynik wśród 38 graczy uzyskał p.E.Murawski zdobywając 5,5 pkt, co pozwoliło mu zająć wysokie III miejsce.