wtorek, 21 grudnia 2021

Otwarte Mistrzostwa Powiatu Milickiego w Szachach Szybkich

W dniu 12 grudnia 2021r. w Miliczu Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Powiatu Milickiego w Szachach Szybkich. Frekwencja dopisała, łącznie grało 32 zawodników i zawodniczek z poszczególnych miejscowości: Wrocławia, Krotoszyna, Pleszewa, Leszna, Sycowa, Niemiec, Twardogóry oraz z Milicza. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach wiekowych:

A/ Open (rocznik 2008 i starsi)

B/ „Dolnośląski Szach-Mat” – turniej do lat 12 (rocznik 2009 i młodsi). Konkurs rozgrywany w ramach programu „Dolnośląski Szach-Mat” współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Zawody rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund tempem  10 minut +5 sekund na ruch. W obu grupach zacięta walka trwała do samego końca. Ostatecznie  grupę B zwyciężył Łukasz Uhryn z Wrocławia, II miejsce zajął Kamil Ugorek ze Stawczyka, III był Maksymilian Kornak z Wrocławia a na IV miejscu uplasował się Miłosz Żegliński z Godnowej. W grupie Open najlepszy okazał się Kacper Ugorek ze Stawczyka, który potwierdził swoje dobre cechy; zdolność koncentracji, spryt, właściwą gospodarkę czasową, silną psychikę i już całkiem sporą wiedzę szachową jak na ten wiek. II miejsce zajął ob. Niemiec Tobias Kuegel,  na III miejscu uplasował się Krzysztof Matela  z Wziąchowa Małego oraz  IV był  Jarosław Wielosz  z Twardogóry. Najlepszą kobietą turnieju została Julia Samol z Leszna.