niedziela, 20 listopada 2022

Turniej szachowy „ o Puchar Sołtysa Gądkowic”

W sobotę 22 października 2022r. w świetlicy wiejskiej w Gądkowicach odbył się turniej szachowy „ o Puchar Sołtysa Gądkowic”,  do którego zaproszono najmłodszych  sympatyków „Królewskiej gry”. W zawodach wystartowało  12 juniorów i juniorek  z miejscowości: Milicz, Krośnice, Pierstnicy, Godnowej, Sulmierzyc oraz Gądkowic. Zmagania rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry 10 minut dla zawodnika w kojarzeniu komputerowym. Konkurs trwał prawie 3 godziny. Zwycięzcą konkursu został  Jakub Kwaczewski z Milicza z dorobkiem 6 pkt. przed Miłoszem Żeglińskim z Godnowej, III m-ce zajął Michał Kolasa z Pierstnicy oraz IV m-ce zdobyła Zuzanna Kecher z Krośnic. Wszyscy zdobyli po 5 punktów o kolejnych miejscach zadecydowała dodatkowa punktacja Bucholtza , czyli suma punktów  uzyskanych przez przeciwników z którymi grali.

Zwycięzcy konkursu otrzymali puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sołtysa wsi Gądkowice P. Piotra Bolińskiego

Każdy z uczestników turnieju otrzymał dyplom oraz nagrodę pocieszenia ufundowaną przez Miejsko-Gminne Zrzeszenie LZS Milicz.

Gratulujemy zwycięzcom i bardzo dziękujemy za udział w zmaganiach wszystkim zawodnikom.