niedziela, 8 lipca 2012

Turniej open o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Nowe Skalmierzyce

czarnymi gra Adaś Ryczywół
od lewej stoją Krzyś Matela, Filip Rosiński i Mikołaj Nawrot

W dniu 30 czerwca 2012r. w Nowych Skalmierzycach w Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich rozegrano II Ogólnopolski Turniej Szachowy im. K. Statnika dla dzieci i młodzieży, mimo upalnej pogody zgromadził sporą grupę miłośników królewskiej gry. Przy szachownicach zasiadło 66 młodych zawodników. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: do lat 7, 10 oraz w grupie 13-16 lat. Grano systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund - 30 minut na zawodnika. Sędzią zawodów był Maciej Sroczyński. W grupie do lat siedmiu wystartował nasz najmłodszy szachista Krzyś Matela, który zagrał rewelacyjnie i zdobył 4,5 pkt. zajmując wysokie trzecie miejsce. Krzyś wygrał partię z faworytem Filipem Rosińskim z Kalisza, który zajął I m-ce wyprzedzając Krzysia tylko o 0,5 pkt. W grupie 13-16 lat UKS Skoczek reprezentował Adam Ryczywół, który zdobył 2 pkt. i uplasował się na 13 miejscu.

Tego samego dnia rozegrano też XIX Turniej Szachowy z okazji Dni Miasta Nowe Skalmierzyce. W rozegranych systemem szwajcarskim 7 pojedynkach – 15 minut na zawodnika zmierzyło się 17 szachistów.