czwartek, 25 kwietnia 2013

Turniej Szachowy "Złota Wieża"

W sobotę 13.04.2013r. w świetlicy wiejskiej w Gądkowicach rozegrany został Turniej Szachowy o "Złotą Wieżę". Zmagania rozgrywano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem 15 minut dla zawodnika. W szachowych szrankach stanęło w sumie 15 zawodników z miejscowości: Krotoszyn, Milicz, Krośnic i Gądkowic, reprezentujących różne  kategorie wiekowe. Bardzo cieszy liczna obecność ( dziewięciu) najmłodszych szachistów. Zawody rozgrywano w jednej grupie wiekowej, dlatego też miło było przyglądać się jak starsi zawodnicy rywalizowali z młodszymi i niekiedy musieli uznać wyższość właśnie tych młodszych, przegrywając rozgrywane partie. Klasyfikacja końcowa turnieju przedstawia się następująco:

Grupa  OPEN
1 miejsce zajął i jednocześnie został zdobywcą Złotej Wieży Eugeniusz Murawski z Krotoszyna , który uzyskał 7 pkt.
2  Robert Werbowy        Sławoszowice 5,5 pkt.
3  Bernard Mikołajczyk    Milicz             5 pkt.

Grupa  JUNIOR
1.m-ce  Adam Ryczywół  Gądkowice
2. Krzysztof Matela         Wziąchowo Małe
3. Julian Adamczewski    Gądkowice
4. Jagoda Matela            Wziąchowo Małe

Zawody zorganizował UKS Skoczek Milicz. Nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy  ufundowała RMGZ LZS Milicz. Rozgrywki prowadził i sędziował Andrzej Janas. Podziękowania należą się też  Rodzicom, gdyż dzięki ich cierpliwości i determinacji najmłodsi uczestnicy mieli możliwość przeżywania emocji od pierwszej do siódmej rundy. Każde dziecko, które brało udział w zawodach, otrzymało skromny upominek.