wtorek, 30 czerwca 2015

Tutuł wicemistrza Dolnego Śląska pozostał w rękach Krzysia

20 czerwca 2015r. we Wrocławiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Szachach Błyskawicznych. Mistrzostwa rozgrywane były na dystansie 7 rund z czasem dla zawodnika 6 min + 4 sek. za ruch. W grupie do lat 10 wystartował Krzysztof Matela, który zdobył 5 pkt. Co pozwoliło mu zdobyć 2 miejsce i zachować ubiegłoroczny tytuł.

Natomiast w dniach 19-21 czerwca w tym samym miejscu rozegrany został 30 Memoriał Mistrza Czesława Błaszczaka. Memoriał rozgrywany jest w 5 grupach podzielonych ze względu na wiek bądź siłę gry zawodnika. Krzysztof startował w grupie do lat 11. Turniej rozgrywany systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, tempo gry 30 min na partię + 30 sek. na posunięcie.
Podczas 3 dni zmagań przy szachownicach nasz młody zawodnik wygrał 6 pojedynków, a 1 zremisował. Uzyskany wynik dał mu pewne zwycięstwo wśród 39 zawodników.
Osiągnięty ranking 2025 pozwolił wypełnić normę na uzyskanie III klasy sportowej.