niedziela, 10 lipca 2016

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Gminy Milicz 2016

W niedzielę 26 czerwca 2016r do świetlicy wiejskiej w Gądkowicach tłumnie zjechali miłośnicy gry królewskiej na Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Gminy Milicz. W  zawodach wzięło udział 49 zawodników z Wrocławia, Ostrowa Wielkopolskiego, Krośnic, Milicza, Gorzyc Wielkich,Twardogóry, Sulmierzyc, Zdun, Kobylina, Krotoszyna i oczywiście Gądkowic.
Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund w tempie 15 minut partia dla zawodnika. Uczestnicy rywalizowali w kategorii open oraz junior, z dodatkowym podziałem na chłopców i dziewczynki. Zawody rozpoczęto o godz. 10:00 a zakończono o godz. 16:00. W kategorii open pierwsze miejsce  z kompletem punktów zajął Paweł Dudziński z Ostrowa Wlkp. (Redaktor naczelny Oficjalnego Czasopisma Polskiego Związku Szachowego "Mat", wieloletni kapitan i reprezentant I- ligowego Ostrowskiego Towarzystwa Szachowego), który wyprzedził Jarosława Wielosza WKSZ Gant Hetman Wrocław oraz Stanisława Pabiszczaka  z Ostrowa Wlkp. Czwarte miejsce zajął Eugeniusz Murawski UKS Skoczek Milicz a piąty był junior Krzysztof Matela  UKS Skoczek Milicz, który wystartował w kategorii open.  W grupie dziewcząt zwyciężyła Natalia Kecher  z Krośnic, druga była Weronika Dudzińska z Ostrowa Wlkp. a trzecia Olivia Dyrczoń z Krośnic. W kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Szczepański Grzegorz z Ostrowa Wlkp. przed Kacprem Ugorkiem z Milicza a trzeci był Pabiszczak Nikodem z Ostrowa Wlkp. Turniej szachowy prowadził i sędziował Andrzej Janas. Zwycięzcy poszczególnych grup  otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Wszyscy juniorzy otrzymali dyplomy oraz nagrody pocieszenia.  Koszty turnieju częściowo pokryto z dotacji Gminy Milicz, sponsoringu oraz Klubu Szachowego Skoczek Milicz. Zarząd Klubu dziękuje wszystkim osobom, które pomogły przy organizacji zawodów, dzięki  którym oprawa zawodów była naprawdę na satysfakcjonującym poziomie.