niedziela, 2 kwietnia 2017

IV Ogólnopolski Zimowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza.

W niedzielę 12 marca 2017 roku w Kaliszu został rozegrany IV Ogólnopolski Zimowy Turniej Szachowy o Puchar Prezydenta Miasta Kalisza. W zawodach wystartowało 40 młodych szachistów. W grupie doświadczonych zawodników z wyższym rankingiem 7 miejsce zajął 11- letni Krzysztof Matela z Wziąchowa Małego, który wygrał 5 na 7 pojedynków. W drugiej niższej grupie rankingowej 1. miejsce wśród dziewczynek i 3. w klasyfikacji łącznej zajęła Zofia Kaczorowska z Milicza, która wygrała 5 meczów, 1 zremisowała i 1 przegrała. Druga zawodniczka Skoczka 13-letnia Zuzanna Zielezińska z Sulmierzyc zajęła wśród dziewczynek 2. miejsce. Wyjazd na zaody był możliwy dzięki wsparciu z dotacji gminy Milicz.