niedziela, 15 lipca 2018

Turniej szachowy w Sulmierzycach

W dniu 9 czerwca 2018r. w Szkole Podstawowej w Sulmierzycach został rozegrany III Turniej Szachowy w Szachach Szybkich o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Sulmierzycach. W konkursie wystartowało 22 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z Milicza, Rawicza, Krotoszyna, Wziąchowa Wielkiego, Sycowa oraz z Sulmierzyc. Turniej rozgrywano tradycyjnie systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z tempem gry po 15 minut dla każdego zawodnika na partię, w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. Zmagania dziewcząt wygrała Maja Jankowiak z Rawicza, druga była Natalia Grzona a trzecie miejsce zajęła Zuzanna Zielezińska. Z kolei wśród chłopców najlepszy był Kacper Godyla z Rawicza. 2 miejsce zajął Michał Tarnowski, a 4. Emilian Trzeciak.