środa, 30 grudnia 2020

I Mikołajkowy Turniej Szachowy w Lesznie

W sobotę 5 grudnia w Lesznie rozegrano I  Mikołajkowy Turniej Szachowy. Zagrało w nim 38 szachistów a wśród nich 7 zawodników UKS Skoczek Milicz: Filip Szymczak, Kamil Ugorek, Emilian Trzeciak, Michał Tarnowski, Zofia Kaczorowska, Krzysztof Matela i prezes klubu Andrzej Janas.

Grano systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund z czasem 10 min + 4 sek na ruch.
Najwyżej z naszych zawodników uplasował się Krzysztof Matela, który z punktacją 5/7 zajął 3 miejsce w klasyfikacji open. Świetnie poradzili sobie również Emilian Trzeciak - 4 pkt i 2 miejsce w kategorii chłopców do 12 lat - oraz Zofia Kaczorowska- też 4 pkt i 2 miejsce wśród kobiet oraz dziewcząt do 14 lat. Andrzej Janas z punktacją 3,5/7 uplasował się na 3 miejscu w kategorii Seniorów 50+.
Wyjazd na zawody został dofinansowany ze środków gminy Milicz.