środa, 16 sierpnia 2023

IX Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach Szybkich

W dniu 18.03.2023 roku w Pęgowie zostały rozegrane IX Mistrzostwa Polski Amatorów w Szachach Szybkich. W zawodach wystartowało 196 zawodników i zawodniczek, rozgrywki prowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund z tempem gry 10'+5'' na ruch. W zmaganiach bardzo dobrze spisali się zawodnicy UKS Skoczek Milicz, którzy wywalczyli trzy miejsca na podium : w klasyfikacji generalnej Wicemistrzem Polski Amatorów został Krzysztof Matela, który zdobył 8 pkt/9 możliwych. W grupie Fide do 1600 trzecie miejsce zajął Michał Sasin, który zdobył 6 pkt/9 a w grupie Fide do 1400 Mistrzem Polski Amatorów został Emilian Trzeciak, który zdobył 5,5 pkt./9. W zawodach brali udział także : Eugeniusz Murawski, Paweł Frąc, Andrzej Szeszycki, Małgorzata Nowak oraz Mirosław Trzeciak, którzy uplasowali się na dalszych pozycjach. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki datacji Gminy Milicz.